NEOBYČEJNÝ FESTIVAL LOUTKOVÝCH DIVADEL

program 2020

Program 2020

 

Pátek 4. září

 

 

9:00 a 10:15 LS Nitka (Písek)

Písecké pověsti

Historie a pověsti města Písku v pohádkové podobě.

http://www.nitka-pisek.cz

 


 

13:00 Tradiční loutkové divadlo Zvoneček (Plzeň)

Tři prasátka

O Červené Karkulce

Dvě veselé maňáskové pohádky určené těm nejmenším divákům- netradičně podaná pohádka o Červené Karkulce a veselá pohádka  O třech prasátkách.

 

15:00 Divadlo ŠUS (Rokycany)

Čtyři pohádky od Františka Hrubína:

O veliké řepě, Kuřátko a obilí, Otesánek,

Zvířátka a loupežníci

Čtyři klasické Hrubínovi veršované pohádky v netradičním zpracování. Každá pohádka je hrána jinou loutkohereckou technikou. Některé veršejsou zhudebněny, a také hudební předěly tvoří snadno zapamatovatelná píseň na Hrubínův text. Doprovod obstarává kytara.


17:00  Divadlo Potulného čajovníka

O třech motýlkách

Psycho drama z louky u lesa o nepovedené pitvě a narozeninové párty. Ale jinák je to veselý příběh o Červené Karkulce z pohledu myslivce.


 

 

19:30 Divadlo ToTem (Mračov)

O Nirdhanatovi -  indická pohádka

Loutkové představení na motivy lidové pohádky nás přenese do daleké Indie. Vypráví příběh o chudém Nirdhanátovi, který se vydal na cestu k bohům, aby se jich zeptal, proč má tak velikou bídu. 

 

 

 

Sobota 7. září

 

9:00 Divadlo Na schodech (Prostějov)

 

O vodníkovi

Princezna žába

 

Princezna chce zničit vodníka a jeho říši, skřítek Vodička ji zakleje v žábu na 100 let. Po 100 letech ji vysvobodí chytrý princ.


 

 

11:00 Hudebně-divadelní skupina Rybníkáři (Třeboň)

 

Utopené dějiny, aneb O rybníkáři Kubovi a bábě Slepičkové

 

Vodníci sehráli v našich dějinách významnou roli. Jenže jak se na hastrmany přestalo věřit, zapomnělo se i na jejich slavné  činy a události, které by se bez vodníkůstaly úplně jinak nebo se dokonce nestaly vůbec. Díky divadelně-hudební skupině Rybníkáři se můžete s těmito utopenými dějinami seznámit a zjistit jak to tenkrát bylo, když se stará bába Slepičková rozhodla pojmout mladého chasníka Kubu Krčína. A že se do začátků Kubovy rybníkářské kariéry zamotal i malý vodníček Bedříšek Smetanů a jeho maminka vodnice  Barborka  a její kouzla? To už se tak v utopených dějinách stávalo.


 

 

13:00 Loutkové divadlo Špalíček (Plzeň)

 

Kašpárek vaří živou vodu aneb O pyšné base


 

15:00 Divadlo Studna (Hluboká nad Vltavou)

 

Zakletá princezna

Základní surovinou je Hrubínův Špalíček pohádek. Přidáme trochu žonglérského umu, krásnou princeznu, hrozného čaroděje s divnou vrbou, vynalézavého Matěje, trochu zpěvu a hrst fantazie... Necháme 50 minut povařit a máme tu Zakletou princeznu. Podáváme  na masivní ručné vyřezáváné  dřevěné scéně. Chutná nejen nejmenším školákům, ale i těm, co školní lavici dávno opustili.

 

17:00 Divadlo KAKÁ (Praha)

 

Ezopovy bajky

Každý z nás si vzpomene aspoň na jednu z klasických Ezopových bajek, ve kterých se zvířata chovají jako lidé a nastavují tak zrcadlo našim mnohy nepěkným vlastnostem.


 

 

19:30 Divadlo Studna (Hluboká nad Vltavou)

 

O Všudybylovi

 

" Rozprávkář" ( pohádkář) je člověk, jenž má dar vyprávět pohádky. Třeba tu od  Hrubína o čarodějnici z temného lesa, jež svou vychytralostí polapila do svých sítí chamtivého krále i s jehou zvědavou dcerou. Vše musí dát do pořádku posel z nebes - Všudybyl. Díky němu princezna zkrotí svou zvědavost, čarodějnice pozná , co je odpuštění a král pocítí lásku. Pokud dovolíte, i vám "  Pepíno pohádkář" pomůže leccos pochopit a pak se tomu třeba i zasmát.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

TOPlist